Psy w moim domu były od zawsze. Początkowo były to kundelki w typie terrierów, owczarków niemieckich, inne bliżej nieokreślone…zwykle podrzutki, psy o różnych historiach, tymczasowicze lub stali mieszkańcy. W pewnym momencie w moim życiu pojawił się Cocker Spaniel Angielski Forest i to on ukierunkował mnie na pracę ze spanielami.

Ze względu na moje ówczesne zainteresowania (dogoterapia, podróże, dogtrekking) Springer Spaniel Angielski wydał się spełniać moje oczekiwania. Średniej wielkości, aktywny, podatny na szkolenie, kochający dzieci i dorosłych, otwarty na inne psy, chętny do pracy… okazał się dla mnie psem idealnym.

                                                     

Naszaprzygoda z tą rasą i hodowlą rozpoczęła się w 2009
roku i trwa nieprzerwanie do
dziś. Hodowla „Z Leśnej Gromady” jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest jedyną organizacją w naszym kraju zrzeszoną w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI (Federation Cynologique Internationale).

Tylko psy zarejestrowane w ZKwP mają prawo udziału w wystawach organizowanych pod patronatem FCI. 

 

 

Nasze psy to przede wszystkim psy rodzinne, wierne, oddane, idealnie odnajdujące się w domu, między dziećmi i innymi zwierzętami. Kładziemy duży nacisk na socjalizację szczeniąt od pierwszych dni ich życia. Nasze psy to psy wesołe, chętne do pracy, zakochane w człowieku.

W przysposobianiu szczeniąt do życia w ludzkiej rodzinie zdecydowanie pomaga nam nasz synek Leoś. Z Rajką są niemal nierozłączni. Cieszy mnie to, że moje dziecko może uczyć się wrażliwości i empatii w taki właśnie sposób.

 

Obecnie mogę powiedzieć, że nasze życie całkowicie podporządkowało się naszym psom i z psami się trwale związało. Prowadzimy także hotel dla psów i dom tymczasowy oraz salon pielęgnacji zwierząt. Wszystko kręci się wokół nich. To nas napędza 🙂

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nami i naszymi psami

Daria, Adam i Leoś